Naturalna siła zamknięta w kamieniach jest znana już od tysięcy lat. Już starożytne cywilizacje wykorzystywały ukrytą w przepięknych kolorowych kamieniach półszlachetnych energię, siłę i wibracje. Każdy z nich powiązany jest z innym żywiołem, niesie ze sobą inną energię i znaczenie. Kombinacja minerałów, którą się zdecydujemy nosić, może mieć wpływ na wiele aspektów naszego życia.Istnieje kilka czynników, którymi możesz się kierować przy ich wyborze lub sposobie noszenia.

Na której ręce nosić bransoletkę?

Zależy od tego, jakie kamienie wybrała/eś do swojej bransolety. Rękę wybieramy w zależności od tego, czy chcemy wpłynąć na prawą czy lewą półkulę mózgową. Prawa ręka jest powiązana z lewą półkulą, gdzie znajduje się ośrodek logicznego myślenia, analizy i aktywnego działania. Jest więc idealnym miejscem dla aktywnych kamieni, które są symbolem witalności, odwagi i zdolności. Lewa ręka jest natomiast powiązana z prawą półkulą, której działania determinuje intuicję, zdolność syntezy i spostrzegawczość. Dlatego na lewej ręce umieszczamy nieaktywne kamienie, czyli takie, które pomagają nam się wyciszyć i zrelaksować, osiągnąć wewnętrzną równowagę i spokój.

Jak wybrać odpowiednią kombinację kamieni?

Przy wzajemnym kontakcie efekt minerałów może ulegać wzmocnieniu lub osłabieniu, dlatego działanie kamieni w bransolecie nie powinno być przeciwstawne. Na przykład nie powinniśmy kombinować ze sobą kamienie na wyciszenie z kamieniami na stymulację. Łatwo możemy kombinować natomiast wszystkie kamienie ochronne.

Czym się najlepiej kierować przy wyborze bransoletek z kamieniami?

Wskazówką mogą być znaczenia poszczególnych kamieni, możesz jednak wybrać również według znaków zodiaku, lub żywiołów. Nie możesz popełnić błędu nawet jeśli będziesz kierować się wyłącznie intuicją. Ważnym jest aby wziąć pod uwagę okazje, na które zakładacie swoje kamienie. Na przykład kamienie szlachetne (szafir, rubin czy szmaragd) pasują na uroczyste wydarzenia, ale jednocześnie, dzięki swojej wysokiej twardości i wytrzymałości są odpowiednie do codziennego noszenia. Aktywni Panowie z pewnością docenią nasze plecione bransoletki, sposobie zawiązywania „na sznurek“ wytrzymają dłużej, niż inne podobne bransoletki.

Co jeśli zestawię ze sobą nieodpowiednie kamienie?

Jeśli wbrew wszystkim wskazówkom połączysz kamienie, które nie współgrają ze sobą, nie musisz się niczego obawiać. Na pewno Ci nie zaszkodzą. Kamienie są przewodnikiem, pomocnikiem i przyjacielem na naszej drodze.

PEŁNĄ OFERTĘ BIŻUTERII ZNAJDZIESZ TUTAJ