Hrdelní čakra

Czakra gardła | kolor błękitny

Nazwy: czakra niebieska, czakravishuddha, czakra komunikacji

Miejsce: podstawa gardła

Kolor: niebieski

Żywioł: eter (mistyczny piąty żywioł powiązany z energią kosmiczną)

Zwierzę: słoń

Czakra gardła kamienie harmonizujące:

Akwamarynangelitlazurytniebieski apatyt

 

Czakra gardła to czakra dźwięku, centrum komunikacji i miejsce, w którym nasz świat wewnętrzny spotyka się z otoczeniem, a duchowe czakry głowy łączą się z czakrami ciała. To tu rodzą się inspiracje i wola tworzenia. Czakra gardła odpowiada za autoekspresję, mowę, mimikę i postawę ciała, przez co ma zasadniczy wpływ na naszą tożsamość społeczną.

  • Objawy zbyt otwartej czakry gardła: taka osoba ciągle mówi (najczęściej o sobie), jest arogancka, zmyśla, stara się zdominować komunikację, nie dopuszczając innych do głosu, plotkuje i oczernia.
  • Zablokowana czakra gardła to z kolei niska samoocena, obawy przed nieskrępowaną autoekspresją i byciem niezrozumianym. Przejawia się to jako zbyt ciche, niewyraźne i niepewne mówienie, a nawet jąkanie się podczas przemawiania do szerszej publiczności. Taka osoba nie potrafi zawalczyć o własne zdanie, woli podążać za tłumem. Objawy osłabionej czakry komunikacji to niezdolność do nawiązania kontaktu z innymi ludźmi i znalezienia wspólnych tematów. Taka osoba jest nudna i nie mówi nic ciekawego.
  • Czakra gardła w równowadze to spokojny, zrównoważony i wyraźny głos o miłej barwie. Rozmowa z taką osobą jest inspirująca i na temat. Jeśli w równowadze jest również czwarta czakra (czakra serca), tak osoba nie ma problemu z wyrażaniem uczuć. Jeżeli również pozostałe czakry są zdrowe, rozmówca otwiera horyzonty myślowe otoczenia, a nawet może mieć zdolności prorocze.

Bransoletki harmonizujące czakrę gardła:

WIĘCEJ BIŻUTERII HARMONIZUJĄCEJ CZAKRĘ GARDŁA ZNAJDZIESZ TUTAJ

Czakra korzenia:

Kolory: czerwony, czarny, metaliczny i ziemisty

Czakra sakralna:

Kolor pomarańczowy

Czakra serca:

Kolor zielony i różowy

Czakra gardła:

Kolor niebieski

Czakra trzeciego oka

Kolor indygo

Czakra korony

Kolor fioletowy i biały

 

Czakra gardła - video