Čakra třetího okaCzakra trzeciego oka | kolor indygo

 

Nazwy: szósta czakra, czakra mądrości, czakra adźna

Miejsce: pośrodku czoła

Kolor: fioletowy, indygo, szafirowy

Żywioł: Świadomość nieskrępowana czasem. „Jogin, który przeszedł przez piątą czakrę i doszedł do czakry trzeciego oka, przekroczył ograniczenia pięciu żywiołów, a zarazem ograniczenia świadomości osadzonej w czasie.”

Zwierzę: kobra, dzikie koty

Ametystfluorytiolitczaroit

  

Czakra trzeciego oka to czakra wolności. Jej centrum znajduje się na czole, tuż ponad przerwą między brwiami. Jest źródłem mądrości, inspiracji i świadomości. To dzięki niej wiemy o istnieniu świata ukrytego za rzeczami materialnymi i zdarzeniami.

  • Człowiek, który osiągnie taki poziom świadomości, zajrzy za „zasłonę” i ujrzy istotę rzeczy. Potrafi podejmować świadome decyzje, z dystansem do widzialnej rzeczywistości. Jest w stanie osiągnąć stan śnienia na jawie i przewidywania przyszłości w wizjach. Świadoma praca z szóstą czakrą prowadzi również do rozwiązania problemów i traum z przeszłości. To zwycięstwo wyższej świadomości i intuicji na logiką.
  • Objawy zablokowanej ub osłabionej czakry trzeciego oka: w pierwszej fazie przejawia się to jako utrata poczucia sensu i celu życia, przesadne skupienie na sprawach materialnych i sceptycyzm. Następnie mogą pojawić się migreny, koszmary, bezsenność i chorowitość.
  • Jeśli czakra ta jest zbyt otwarta, przejawia się to jako problemy z koncentracją, brak zdrowego rozsądku, a nawet halucynacje i stany paranoidalne, płynące z głębokich pokładów nieświadomości, które mogą doprowadzić do problemów psychicznych. Dlatego tak ważna jest regulacja szóstej czakry, zanim w ogóle zaczniemy pracować nad pozostałymi.

Bransoletki harmonizujące czakrę trzeciego oka:

WIĘCEJ BIŻUTERII HARMONIZUJĄCEJ CZAKRĘ TRZECIEGO OKA ZNAJDZIESZ TUTAJ

Czakra korzenia:

Kolory: czerwony, czarny, metaliczny i ziemisty

Czakra sakralna:

Kolor pomarańczowy

Czakra serca:

Kolor zielony i różowy

Czakra gardła:

Kolor niebieski

Czakra trzeciego oka

Kolor indygo

Czakra korony

Kolor fioletowy i biały

Czakra trzeciego oka - video