Srdeční čakra

Czakra serca | kolor zielony

Nazwy: czakra Anahata, czyli czakra niezraniona lub niepobita

Miejsce: Między sercem a kręgosłupem

Kolory: zielony, różowy, złoty

Żywioł: powietrze

Zwierzę: gołąb/turkawka

Czakra serca kamienie harmonizujące:

Amazonitmalachitzielony fluorytkwarc różowy

malachit

Czakra serca to czakra wiatru. Ma kolor zielony, różowy lub złoty. Mieści się w klatce piersiowej, między sercem a kręgosłupem. To centrum wszystkich procesów duchowych związanych z emocjami. Aktywuje się podczas nawiązywania relacji międzyludzkich oraz odczuwania miłości do siebie i innych. Zdrowa miłość własna (nie mylić z egoizmem) to klucz do udanego, szczęśliwego życia.

  • Objawy zbyt otwartej czakry serca to skłonność do bezgranicznego poświęcania się dla innych, bez zwracania uwagi na swoje potrzeby. To również nadmierna tolerancja wobec innych, na własną niekorzyść, która może skończyć się tak, że dobierzemy sobie nieodpowiednie towarzystwo i stracimy własną tożsamość.
  • Zablokowana czakra serca przejawia się jako egoistyczne podejście do relacji oraz chorobliwy strach przed odrzuceniem i rozczarowaniem. Objawy osłabionego działania czakry serca: uzależnienie od bycia kochanym, stany lękowe i depresyjne, powątpiewanie o sobie, brak wiary w siebie i innych. Objawy fizjologiczne: kołatanie serca, kaszel, problemy z sercem i płucami.
  • Dobrze działająca czakra serca to stabilność emocjonalna, zrównoważona miłość własna i wobec bliskich, samokontrola i zdolność do harmonizowania otoczenia swoją obecnością.

Bransoletki harmonizujące czakrę serca:

WIĘCEJ BIŻUTERII HARMONIZUJĄCEJ CZAKRĘ SERCA ZNAJDZIESZ TUTAJ

Czakra korzenia:

Kolory: czerwony, czarny, metaliczny i ziemisty

Czakra sakralna:

Kolor pomarańczowy

Czakra serca:

Kolor zielony i różowy

Czakra gardła:

Kolor niebieski

Czakra trzeciego oka

Kolor indygo

Czakra korony

Kolor fioletowy i biały

 

Czakra Serca - video