Korunní čakra

 Czakra korony | światło

Nazwy: czakra sahasrara, czyli tysiąckrotna, siódma czakra

Miejsce: góra czaszki, kora mózgowa

Kolor: biały (połączenie wszystkich kolorów), jasny fiolet

Żywioł: światło

Zwierzę: istota oświecona, często jest to motyl symbolizujący przemianę

Czakra korony kamienie harmonizujące:

Kryształ górski, diament, opalselenit

   

To czakra wieczności, centrum kreatywności, energii duchowej i szczęścia. Symbolizuje uduchowienie i wyższą świadomość. Dlatego sytuuje się ją pośrodku górnej części czaszki (ciemienia). To miejsce, w którym łączą się wszystkie energie kosmosu. Wykorzystujemy ją, realizując marzenia i szukając szczęścia, które nie wiąże się z sukcesem i innymi przyziemnymi ludzkimi pragnieniami. Jeżeli osiągniesz harmonię na poziomie czakry korony, uzyskasz nową, rozszerzoną świadomość. Aby to zrobić, trzeba wyjść poza ograniczenia jednostkowego ego.

  • Objawy osłabionej czakry korony to przede wszystkim niezdolność do wzniesienia się ponad świat materialny i przeżywania teraźniejszości. Objawy fizyczne to problemy skórne i spięte ciało. Zablokowana czakra korony wiąże się z brakiem inspiracji i twórczej energii z kosmosu, co skutkuje ogromną frustracją i poczuciem braku wartości, a w efekcie – depresją lub agresją.
  • Jeżeli czakra ta jest zbyt otwarta, stajemy się zbyt oderwani od rzeczywistości. Nasze problemy przestają wydawać się nam istotne, nadmiernie skupiamy się na poszukiwaniu „czegoś więcej”, co może zamienić się w autodestrukcję. W tradycyjnej literaturze na temat czakr znajdziemy liczne ostrzeżenia przed zbyt szybkim przechodzeniem na ten poziom, które może skończyć się zaburzeniami psychicznymi i problemami zdrowotnymi. Dlatego tak ważne jest zharmonizowanie wszystkich czakr, zanim przejdziemy do czakry korony.

Bransoletki harmonizujące czakrę korony:

WIĘCEJ BIŻUTERII HARMONIZUJĄCEJ CZAKRĘ KORONY ZNAJDZIESZ TUTAJ

Czakra korzenia:

Kolory: czerwony, czarny, metaliczny i ziemisty

Czakra sakralna:

Kolor pomarańczowy

Czakra serca:

Kolor zielony i różowy

Czakra gardła:

Kolor niebieski

Czakra trzeciego oka

Kolor indygo

Czakra korony

Kolor fioletowy i biały

Czakra korony - video