Czakry co to

Czakry to centra energetyczne w organizmie, wrażliwe na fale światła o określonej długości. Rozróżniamy w sumie 7 czakr, które łączą się z różnymi kolorami, ideami, emocjami i nastrojami. Stan idealny to taki, w którym wszystkich 7 czakr znajduje się w harmonii, a wraz z nimi nasze ciało, dusza i umysł.

Jak odblokowac czakry:

Czakra korzenia:

Kolory: czerwony, czarny, metaliczny i ziemisty

Czakra sakralna:

Kolor pomarańczowy

Czakra serca:

Kolor zielony i różowy

Czakra gardła:

Kolor niebieski

Czakra trzeciego oka

Kolor indygo

Czakra korony

Kolor fioletowy i biały

Czym właściwie jest światło? To promieniowanie elektromagnetyczne, czyli forma energii. To energia słoneczna, która dociera do Ziemi i energetyzuje wszystko, co żywe.

Oczy to organy wrażliwe na światło, które reagują na fale o określonej długości i interpretują je jako poszczególne kolory. A co, jeśli oczy nie są jedynymi częściami ciała, które reagują na fale świetlne, czyli kolory?

Lom svštla

Każdy kolor ma inne wibracje energetyczne. Największa różnica zachodzi między falami światła czerwonego i fioletowego. Dlatego czakra czerwona i fioletowa znajdują się na przeciwległych krańcach ciała człowieka.

Vlnová délka barev

Słowo czakra w sanskrycie oznacza koło. Wiara w czakry wywodzi się z tradycji buddyjskiej i hinduistycznej. Czakry przedstawia się tam jako centra lub węzły energetyczne, symbolicznie zlokalizowane w kilku najważniejszych punktach ludzkiego ciała.  Energetyczny wir czakr wciąga energię światła (kolory), emocji i myśli. Wiry te przestawia się w formie mandali. Energia z wirów wędruje dalej do organizmu, jak i na zewnątrz. Dlatego tak ważna jest ich równowaga. Jeżeli jedna z czakr jest zablokowana, może to wywołać problemy z narządami wewnętrznymi i zmiany na poziomie psychiki i emocji, a nawet zakłócać działanie pozostałych czakr. Prowadzi to do reakcji łańcuchowej, w której zablokowaniu ulegają wszystkie czakry.

czakry

Czakry i kamienie

Wibracje kamieni naturalnych potrafią zharmonizować się z wibracjami czakr w ciele człowieka. Na poszczególne czakry (centra energetyczne) oddziałują kamienie w podobnych kolorach. Wystarczy przyłożyć kamienie szlachetne i półszlachetne do odpowiednich miejsc na ciele. Jeżeli czakra jest zablokowana lub uszkodzona, zakłócenia w przepływie energii wywołują zmęczenie, schorzenia, uczucie wyczerpania, a nawet ból fizyczny. W takich sytuacjach mogą okazać się pomocne kamienie uzdrawiające. Dlatego stworzyliśmy bransoletkę z kamieniami Czakra, która zawiera siedem rzadkich minerałów, wybranych z myślą o otwarciu i oczyszczeniu Twoich czakr.

Czakry i nauka

Już w latach 90. prowadzono eksperymenty naukowe, których celem było potwierdzenie istnienia czakr. Mówiąc w uproszczeniu: osoby, które regularnie koncentrowały się na przywróceniu równowagi duchowej poprzez wspomniane centra energetyczne, osiągnęli w tych eksperymentach lepsze rezultaty niż pozostali uczestnicy. W kontekście czakr i aury, czyli energetycznej „osłony” ciała człowieka, warto wspomnieć nazwisko Konstantin Korotkov. Był to rosyjski naukowiec, który dostarczył pierwszych dowodów naukowych na istnienie aury. Wynalazł również urządzenie do mierzenia aury i działania czakr. Więcej dowiesz się na jego stronie.

Čakry pokusy

Istnienie czakr można zilustrować na przykładzie pierwszych tygodni życia człowieka:

Przez pierwsze tygodnie od urodzenia wszelka koncentracja dziecka ukierunkowana jest na jego przeżycie i pozostanie na tym świecie. Dziecko w tym stadium znajduje się na poziomie czakry korzenia – czerwonej czakry instynktu przetrwania, w fazie, kiedy jest całkowicie zależne od otoczenia. W tym okresie jest to zależność od opiekunów, czyli zwykle rodziców. Im więcej uwagi i poczucia bezpieczeństwa dziecko otrzymuje, tym szybciej przechodzi w kolejną fazę. Jeżeli od początku brak mu poczucia bezpieczeństwa i stabilności, może to negatywnie wpłynąć na jego rozwój i wywołać u niego lęki i traumy psychiczne.

Kiedy dziecko poczuje się bezpiecznie, wchodzi w fazę, kiedy instynktownie pragnie nawiązać kontakt z otoczeniem. To poziom czakry sakralnej – pomarańczowej czakry, odpowiedzialnej za instynktowne potrzeby. Dziecko krok po kroku odkrywa świat. Zaczyna od rodziców i bliskiego, fizycznego kontaktu z nimi. Następnie idzie dalej, wykraczając poza granice najbliższego świata. Przykładem jest fascynacja dziecka zwierzętami, które widzi ono pierwszy raz w życiu i których instynktownie pragnie dotknąć. To właśnie kontakt fizyczny – tak charakterystyczny dla tej fazy – jest kluczowy dla rozwoju duchowego dziecka. Dopiero po kilkunastu latach, w wieku dojrzewania czakra sakralna młodej osoby wchodzi w fazę seksualną.

Kolejnym okresem jest odkrywanie zasad rządzących światem, kiedy dziecko wchodzi w fazę czakry splotu słonecznego, symbolizującej wolę. To właśnie ona sprawia, że dziecko interesuje się światem i odkrywa kontrolę nad otoczeniem. Sprawdza, na ile może sobie pozwolić i dlaczego rzeczy działają tak, jak działają. To dlatego dzieci zadają tyle pytań zaczynających się od „Dlaczego?”. Nie przestaną, dopóki nie zrozumieją podstawowych praw rządzących światem. To również najlepszy czas na przekazanie dziecku swoich doświadczeń.

Wspomniane czakry to tzw. czakry dolnej połowy ciała. Większość ludzi kieruje się w życiu właśnie nimi, pozostając w tej fazie na zawsze. Ich dorosłe życie rządzi się utartymi zwyczajami i pragnieniami materialnymi. Poprzestają oni na zaspokajaniu podstawowych potrzeb i instynktów. Po osiągnięciu trzech wspomnianych poziomów nie widzi pozostałych, wyższych aspektów życia. Kiedy zaczyna się okres dojrzewania, często jesteśmy przekonani, że doskonale rozumiemy, jak działa świat. To właśnie w tym momencie zaczyna się nasza prawdziwa podróż duchowa i psychologiczna. Tylko od nas zależy, czy będziemy chcieli dalej się rozwijać.

Czakra korzenia:

Kolory: czerwony, czarny, metaliczny i ziemisty

Czakra sakralna:

Kolor pomarańczowy

Czakra serca:

Kolor zielony i różowy

Czakra gardła:

Kolor niebieski

Czakra trzeciego oka

Kolor indygo

Czakra korony

Kolor fioletowy i biały

Wprowadzenie do czakr - wideo